نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

687
نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

مراقبت های بعد از عمل بینی :

همانطور که می دانید عمل بینی جزو یکی از عمل های پلاستیک به حساب می آید و افراد متقاضی جراحی بینی برای داشتن نتیجه مطلوب تر و سرعت بخشیدن به روند بهبودی باید از مراقبت های بعد از عمل بینی آگاهی کامل داشته باشند. عدم توجه به این نکات ممکن است نتیجه جراحی بینی را دستخوش تغییراتی کند و یا سبب ایجاد بعضی از عوارض شود. یکی از نکات در مورد نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی می باشد. بیماران بسیاری نگران خوابیدن خود بعد از عمل بینی می باشند. از این رو در این مقاله نحوه درست خوابیدن بعد از عمل بینی را شرح خواهیم داد.

اهمیت نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی :

چگونگی و نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی بسیار مهم می باشد. چرا که در صورت رعایت نکردن نکات کوچک در خواب امکان دارد طول درمان شما طولانی تر گردد و یا حتی احتمال تغییر شکل می باشد.

در عمل بینی، پوست را از بافت زیرش جدا می کنند و فلاپی را بالا می آورند، این جداسازی پوست باعث تجمع خون و ترشحات در زیر جلد می شود و تورم را بدنبال دارد. همچنین در این عمل عروق خونی بینی و لنفاتیک بینی قطع می شود، لذا تورم را بهمراه دارد. اما به مرور در طی زمان همه این مسائل حل می شود و تورم از بین می رود. اما نحوه خوابیدن در این امر بسیار مؤثر است. اگر در چند هفته جهت خوابیدن ما صحیح نباشد خون در محلی بیشتر از محل دیگر تجمع می یابد و این منجر به ورم شدید تر می شود و خون نیاز به تخلیه طولانی تر دارد.

از دیگر دلایل اهمیت نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی ، مراقبت بینی از برخورد ناگهانی با تخت، تشک، بالش و یا هر چیز سفت دیگر است که می تواند باعث تغییر شکل بینی شود.

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی :

در روزهای اول به‌خصوص 2 تا 3 روز اول، بهتر است به صورت طاق باز بخوابید. در 7 روز اول بعد از عمل لازم است هنگام خواب سرتان بالاتر از حد معمول قرار گیرد . استفاده از 2 بالش بجای یکی برای این منظور مناسب است.
زمان خواب زاویه بدن نسبت به سر باید 30 الی 35 درجه باشد و سر بالاتر از قلب قرار گیرد. این کار برای کاهش تورم بینی لازم است.
بهتر است به پشت بخوابید و از خوابیدن به شکم پرهیز کنید. سعی کنید به پهلو هم بخوابید اما در صورت تمایل می توانید به شرط آنکه بینی شما با جائی تماس پیدا نکند و تحت فشار قرار نگیرد این کار را انجام دهید. اما به پهلو خوابیدن عوارضی در پی دارد.

به پهلو نخوابیدن بعد از عمل بینی :

به پهلو نخوابیدن بعد از عمل بینی مشکلی است که برای بسیاری از افراد در ابتدا سخت می باشد اما این نکته ای است که برای بهبودی هر چه زودتر باید رعایت شود. زیرا وقتی به پهلوی راست یا چپ می خوابید بدلیل تجمع خون در آن سمت، ممکن است مثلاً سمت راست بیشتر تورم کند یا سمت چپ بیشتر باد کند بنابراین یک سمت متورم می شود. لذا خوابیدن تورم آن سمت کمی بیشتر طول خواهد کشید.

به همین جهت سعی کنید در یک ماه اول عمل بینی به پشت بخوابید چون در وضعیت خوابیدن به پشت، خون در تمام بینی و صورت یکنواخت جریان می یابد و لذا تورم یکنواخت توزیع خواهد شد. بعد از یک ماه می توانید به پهلو بخوابید.

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

فراهم آوردن محیطی مناسب برای خواب بعد از عمل بینی :

به این معنی که سعی کنید کنار کودکان خود نخوابید زیرا ممکن است در اثر برخورد ناگهانی دست کودک با بینی دچار مشکلاتی شوید. وارد شدن فشار به بینی می تواند فرم آن را تغییر دهد. بهتر است در این دوران تا زمانی که بینی تان به صورت کامل شکل بگیرد تنها بخوابید تا هنگام خواب آسیبی به بینی تان وارد نشود.

لینک های مرتبط :
تغذیه بعد از عمل بینی | نرمش بینی بعد از عمل | شستشوی بینی بعد از عمل

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید