عمل بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی یکی از انواع جراحی بینی است که زیباجویان تصور می کنند از سخت ترین آن هاست و نتایج آن به خوبی جراحی بینی استخوانی نیست . این در حالی است که اگر جراحی به نحو احسن انجام شود قطعا نتایج خوبی را به دنبال خواهد داشت. بیماران با بینی گوشتی باید انتظارات معقول تری از جراح خود داشته باشند، نتیجه عمل بینی گوشتی هرگز مانند بینی استخوانی نیست.

بینی گوشتی بر خلاف تصور عام دارای گوشت و عضله زیاد نیست ! بلکه ویژگی های زیر را دارد:

  • پوستی ضخیم و چرب
  • غضروف های نازک و ضعیف
  • نوک بینی پهن و افتاده
  • پره های ضخیم

نحوه عمل بینی گوشتی

همانطور که اشاره شد در بینی های گوشتی غضروف ها نازک و ضعیف هستند . در روش های قدیمی با تراشیدن استخوان و برداشتن غضروف ها ، با این که بیمار بعد از عمل رضایت کامل از جراحی دارد اما متاسفانه به مرور نتایج خوبی از جراحی حاصل نمی شود و بینی دچار افتادگی بینی می شود . اما امروزه با روش های جدید ، افرادی که بینی گوشتی دارند نیز می توانند به نتایج مطلوب برسند.

در روش های جدید ، بینی گوشتی با استفاده از غضروف حالت داده می شود و این موضوع امکان برگشت بینی به حالت قبل را کم می کند و تقریبا دیگر نگرانی بابت این موضوع وجود ندارد. هدف عمل بینی های گوشتی باریکتر کردن نیمه تحتانی بینی تا حد امکان و شکل دهی مطلوب به ناحیه نوک و پره های بینی است. به همین منظور غضروف مورد نیاز را تیغه بینی برداشته و با آن نوک بینی را تقویت می کنند.

گاها در تبلیغات مشاهده می کنید که از کلمه لیزر جهت رفع عیوب بینی گوشتی استفاده می کنند اما فریب تبلیغات را نخورید . فناوری لیزر به قدری پیشرفت نکرده است که بتواند استخوان و غضروف بینی را شکل دهد و تنها راه فرم دهی به بینی گوشتی و اصلاح آن جراحی است.

نتیجه عمل بینی گوشتی

بسیاری از مراجعه کنندگان نگرانی بزرگی از نتیجه بینی دارند و بر این باورند که بعد از عمل نتیجه بینی برمی گردد باید توجه کرد که انتخاب جراح خلاق و  ماهر که دارای تجربه بالایی است در نتیجه بینی نیز تاثیر گذار است.

جراح بینی که مهارت کافی در این زمینه داشته باشد ، قطعا عمل های موفق زیادی را داشته و همچنین با روش های جدید عمل بیین گوشتی آشناست . پس از انتخاب جراح به آن اعتماد کنید و این موضوع را در نظر داشته باشید که نتیجه بینی گوشتی پس از گذشت حداقل 6 ماه مشخص می شود و باید صبور باشید

بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

بهترین جراح بینی گوشتی کسی است که شما را از نتایج عمل آگاه می کند . همانطور که می دانید انجام جراحی بینی اصولی و متناسب با ظاهر فرد، بهترین نتایج را حاصل می آورد . بنابراین برای مثال فردی که دارای بینی گوشتی است نباید انتظار بینی فانتزی بعد از جراحی داشته باشد. یک جراح خوب این موضوع را با مراجعه کننده در میان می گذارید.

افرادی که دارای بینی های گوشتی پهن هستند و همچنین بافت غضروفی بسیار کمی دارند، معمولا گزینه ی مناسبی برای جراحی بینی فانتزی نیستند و ممکن است بعد از جراحی دچار مشکلات تنفسی شوند.یکی از وظایف مهم جراح بینی مشاوره دادن صحیح به بیمار می باشد. زیرا جراح بینی پارامترهای زیبایی را در عمل بینی می شناسد.. اگر به دنبال بهترین جراح بینی گوشتی هستید ، حتما تجربه و تخصص پزشک را در نظر بگرید . می توانید از نزدیک با افرادی که جراحی داشته اند مشورت کنید و نتایج جراحی آن ها را مشاهده کنید .

دکتر وقردوست ، با مدرک بورد فوق تخصصی رشته جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی و چندین سال تجربه در حوزه عمل های بینی از گزینه های خوب برای جراحی عمل بینی گوشتی هستند.

هزینه عمل بینی گوشتی

هزینه عمل بینی با توجه به جراح و بیمارستان و تعداد ساعت جراحی متفاوت است.  هزینه عمل بینی گوشتی با محاسبه هزینه های بیمارستان توسط دکتر وقردوست بین 7 تا 8 میلیون است که زیباجویان در هنگام مشاوره حضوری از نحوه جراحی و همچنین هزینه دقیق آن اطلاع پیدا می کنند.

عوارض بعد از عمل بینی گوشتی

وجود عوارض بعد از هر عمل امری طبیعیست و با رعایت نکاتی که پزشک جراح گوشزد می کند می توان میزان این عوارض را کاهش داد و یا از بین برد. یکی از مهمترین عوارض های بعد از عمل بینی وجود تورم و کبودی در اطراف بین و گونه ها  و زیر چشم است که به مرور و تقریبا بعد از گذشت سه هفته از بین می رود. تزریق آمپول کورتن به کاهش این تورم ها کمک می کند.

یکی دیگر از این عوارض قرمزی چشم و  وجود خون در چشم است که با استفاده از کمپرس آب سرد می توان آن را رفع کرد. عفونت پس از جراحی عموماً شایع نیست ولی در صورتی که ایجاد شود، نیازمند درمان اضافی شامل مصرف آنتی‌بیوتیک‌هاست . اگر جراحی به خوبی انجام نشده باشد نیز ممکن است بعد از جراحی دچار افتادگی نوک بینی شوید. بهتر است بیماران از مراجعه به افراد غیر متخصص بپرهیزند و در انتخاب جراح خود دقت کنند.

کاهش حس بویایی یکی دیگر از عوارض عمل بینی گوشتی است از آنجایی که عمل بینی خارج از قلمرو و اعصاب بویایی انجام می‌شود بنابراین هیچ صدمه‌ای هم به آنها وارد نمی‌شود و کاهش حس بویایی موقتی است و به مرور بهبود می یابد.