پروتز چانه

جراحی پروتز چانه یکی دیگر از جراحی های زیبایی است که تناسب چانه با سایر اعضای صورت کمک می کند. استفاده از این پروتز های چانه و انجام عمل پروتز چانه به جلو آمدن چانه هایی که به صورت مادرزادی در عقب هستند کمک می کند .چانه نقش مهمی در زیبایی صورت دارد و تعادل و تناسب آن با سایر اعضا به خصوص بینی ، زیبایی چهره را دو چندان می کند.

در کنار پروتز های چانه ، با تزریق ژل نیز می توان چانه را خوش فرم تر کرد . تقریبا یک چهارم افرادی که برای جراحی بینی مراجعه می کنند نیاز به تقویت چانه دارند زیرا داشتن چانه کوچک موجب بزرگ تر نشان دادن بینی می شود. همچنین اگر لب های خوش فرمی داشته باشید چانه کوچک جذابیت آن ها را پنهان می کند.

اگر قرار گرفتن فک ها روی یکدیگر مناسب نباشد، پروتز چانه کارساز نیست و باید جراحی فک انجام شود. جراحی پروتز چانه نیز مانند هر جراحی دیگر نیاز به جراح ماهر دارد. بنابراین قبل از این که تصمیم به انجام عمل پروتز چانه بگیرید بهتر است اطلاعات کامل درباره این جراحی کسب کنید . با این مقاله همراه ما باشید.

جراحی پروتز چانه

عمل پروتز چانه تحت بیهوشی انجام می شود . جنس پروتز ها از موادی است که با بافت های نرمال بدن سازگاری دارد و میتواند به مدت طولانی و حتی برای همیشه در بدن باقی بماند . با توجه به فرم و اندزه چانه ، پروتز مورد نظر توسط جراح انتخاب می شود. و در صورت لزوم می توان پروتز را از چانه خارج کرد.

دو روش برش برای قرار دادن پروتز در جراحی پروتز چانه وجود دارد. در یکی از روش ها برش از داخل دهان انجام می شود ، برش در داخل دهان و پشت لب پایین قرار می گیرد.مزیت این روش این است که جای زخم و اسکار روی پوست باقی نمی ماند . در روش دیگر برش در زیر چانه زده می شود که در واقع روی پوست در ناحیه چین زیر چانه برش داده می شود . انجام این جراحی نیاز به تکنیک خاصی دارد بنابرین پزشکی را انتخاب نمایید که تخصص کافی در این زمینه را داشته باشد .

عمل پروتز چانه

آقایان و خانم ها را نباید به یک روش درمان کرد.  زیرا مردان معمولا با چانه های بزرگ بهتر به نظر می رسند ، اما داشتن چانه بزرگ در خانم ها منجر می شود تا چهره مردانه ای داشته باشند. این جراحی را می‌توان همزمان با سایر جراحی‌های زیبایی مانند جراحی بینی و رایتیدکتومی (لیفت صورت) انجام داد.

عوارض پروتز چانه

جراحی چانه نیز همانند هر جراحی دیگر عوارض نادری را به همراه دارد. خطر جراحی ایمپلنت چانه زمانی که توسط جراح پلاستیک شناخته شده و با تجربه انجام شود، با عوارض کم و موقتی همراه است. خطرات احتمالی شامل عفونت، هماتوم (خونریزی داخلی) ، تغییر وضعیت پروتز و عوارض جانبی از بیهوشی می باشد.

سوالی که گاها بعد از جراحی برای مراجعه کنندگان به وجود می آید این است که آیا این پروتز ها در لبخند تاثیر گذار است یا خیر. بعد از جراحی وجود درد و کبودی ها شاید در نحوه لبخند تاثیر بگذارد اما بعد از بهبودی در لبخند تغییری ایجاد نمی شود.

فرسایش استخوان زیر پروتز یکی از جدی‌ترین عوارض  است که قرار دادن صحیح پروتز در چانه نیز تا حدودی از این عوارض جلوگیری می‌کند. در روش برش داخل دهانی تا حدود کمی احتمال عفونت وجود دارد.

عمل پروتز چانه می تواند بطور بالقوه باعث وارد شدن آسیب به اعصاب کوچک موجود در ناحیه چانه شود، بی حس شدن لب و چانه بیمار پس از عمل جراحی یکی دیگر از عوارض جانبی است.

تزریق ژل به چانه

یکی از روش های جلو آوردن چانه در افرادی که چانه کوچکی دارند تزریق ژل به چانه است . ژل ها جنسی سازگار با بافت های بدن انسان دارند. این ژل ها بین 8 ماه تا یک سال دوام دارند. در این روش خیلی ساده و سریع و به صورت سرپایی ژل در چانه تزریق می‌شود تا چانه به شیوه‌ای طبیعی خوش فرم‌تر شود.

در این روش ابتدا بی حسی در اطراف چانه تزریق می شود و سپس ژل یا فیلر در نواحی مشخص تزریق می شود . مقداری کمی درد و قرمزی پش از تزریق طبیعی است و به مرور بهتر می شود.

هزینه عمل پروتز چانه

به طور کلی هزینه پروتز چانه با توجه به نوع پروتز و هزینه های بیمارستان متفاوت است اما در دنیا میانگین این جراحی بین 3000 تا 5000 دلار است. البته این هزینه با محاسبه هزینه پروتز و دستمزد پزشک و هزینه های بیمارستان می باشد. جهت اطلاع از هزینه دقیق جراحی پروتز چانه توسط دکتر وقردوست با شماره های داخل سایت تماس بگیرید.

این جراحی به دلیل این که جز جراحی های زیبایی محسوب می شود تحت پوشش بیمه نمی باشد. در مواردی که بر اثر ضربه و یا عوامل دیگر نیاز به انجام چانه داشتید باید با شرکت بیمه خود درباره پرداخت هزینه های بیمه مشورت کنید.

مراقبت های بعد از جراحی پروتز چانه

تا سه روز بعد از جراحی در صورت و اطراف چانه کبودی و تورم وجود دارد که افزایش می یابد و به مرور فروکش می شود این موضوع کاملا طبیعی است . یک هفته بعد از جراحی می توانید به زندگی روزمره خود ادامه دهید. پس از مرحله بهبودی، بیماران معمولا نمی توانند پروتز چانه را احساس کنند.

بعد از انجام پروتز چانه کمپرس سرد را تا سه روز بعد از جراحی به صورت مرتب بر ناحیه مورد نظر قرار دهید . غذاها در هفته اول باید نرم باشند. غذاهای سفت را نجویدو دهان خود را بیش از اندازه باز نکنید.

بعد از جراحی، روی چانه با یک بانداژ فشاری بسته می‌شود و این بانداژ حداقل برای یک شب (یا مدت زمان بیشتر) روی چانه می‌ماند. از بین رفتن کامل تورم و طبیعى شدن ظاهر چانه معمولا چند ماه طول مى کشد.