جراحی سینه در تهران

امروزه جراحی سینه از جراحی های زیبایی محبوب بین بانوان محسوب می شود.انجام عمل جراحی سینه با هدف ایجاد تغییر در شکل، بافت و نیز حجم سینه صورت می ­گیرد. از این جراحی برای بزرگ کردن سینه­ هایی که بصورت طبیعی کوچک هستند و یا به منظور ایجاد تقارن در سینه و همچنین در بانوانی که بعد از شیردهی دچار افتادگی سینه شده اند ، استفاده می شود.

جراحی سینه به دو شکل عمل بازیابی و زیبایی صورت می­­گیرد. شیوه بازیابی در زمان ابتلا به بیماری­ هایی نظیر سرطان سینه انجام می­ گیرد. شکل زیبایی نیز جهت افزایش حس اعتماد به نفس بانوان در مواقعی که شکل ظاهری پستان تغییری نامتعارف داشته باشد، استفاده می­ شود. این جراحی در بیهوشی عمومی انجام می شود مدت جراحی بین 1 تا 2 ساعت است.

انواع پروتز سینه

در جراحی پروتز سینه از مواد سیلیکون، سلاین و یا دیگر ایمپلنتها که دارای عمری حدود 12 سال می­باشند استفاده می­شود. این مواد در زیر عضلات و یا بافت سینه قرار می­گیرند.  پروتز های سینه بسته به جنس و شکلشان انواع مختلفی دارند.

انواع پروتز سینهپروتزهای سینه از سه جنس متفاوت ساخته شده­اند:

نوع سالینی یا نمکی : این نوع پروتز ها با نمک استریل شده که با آب ترکیب شده است ، پر شده اند و در صورت پاره شدن مواد آن توسط بدن جذب می شود.. این نوع نسبت با بقیه پروتز ها سفت تر است و برای خانم های بالای 18 سال توصیه می شود همچنین هزینه آن کمتر و محل برش آن کوچک تر است.

پروتز سیلیکونی : این نوع پروتز که با ژل سیلیکون پر شده است ، به دلیل این که به بافت سینه شباهت بیشتری دارد طبیعی تر به نظر می رسد و  هزینه بیشتری دارد. این نوع پروتز نیاز به بررسی های دوره­ای دارد و برای جاگذاری آن نیاز به برش بزرگتری است.

پروتز ها به دو شکل ساخته می شوند :

پروتز گرد : از نوع گرد بیشتر برای جراحی­های بازیابی و نیز ایجاد سینه­های برجسته استفاده می­شود زیرا این شکل از پروتز ها حجیم ترند.

پروتز اشکی : از نوع اشکی برای ایجاد شکل سینه طبیعی، اصلاح تقارن سینه و نیز برای اصلاح افتادگی سینه استفاده می­گردد.

مکان برش کارگذاری پروتز سینه

محل برش پروتز سینههمانطور که در تصویر مشاهده می کنید به طور کلی سه نوع محل برش وجود دارد که جراح پلاستیک با توجه به درخواست مراجعه کننده و معاینات پزشکی بهترین آن را  توصیه می کند . رایج ترین این برش ها ، برش زیر سینه است که در چین زیر سینه برشی به طول 4 تا 5 سانتی متر ایجاد می شود.  این برش بعد از جراحی کاملا زیر لباس قرار می گیرد و چین طبیعی سینه موجب می شود که محل برش به مرور محو شود و به سختی دیده می شود.

نوع دوم برش ، نزدیک پوست تیره نوک سینه زده می شود که محل برش به دلیل اینکه چین طبیعی در آن ناحیه وجود ندارد مشخص است و ممکن است در حین شیردهی مشکلاتی را ایجاد کند . بیشتر در مواردی که نوک سینه متقارن نیست و یا فرد دچار افتادگی سینه است از این نوع برش استفاده می شود و این امکان را به جراح می دهد تا این مشکلات را نیز برطرف کند.

و نوع سوم برش در یکی از چین های زیر بغل زده می شود . این نوع یه دلیل اینکه پیدا کردن محل مناسب برش سخت است کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از مراجعه تصور می کنند این برش کمتر دیده می شود در حالی که اینطور نیست و زمانی که لباس با آستین کوتاه بپوشند این برش بیشتر دیده می شود.

نحوه جراحی سینه

بعد از معاینه توسط جراح پلاستیک و انجام آزمایشات لازم ، پزشک نوع پروتز و ابعاد آن را با توجه به خواسته شما و یافته های معاینات مشخص می کند . دو نوع مکان یا به اصطلاح پاکت برای قرار گرفتن پروتز وجود دارد. زیر ماهیچه ی سینه و جلوی ماهیچه سینه.بعد از مشاوره حضوری تصمیم گرفته می شود که کدام مکان برای قرار گرفتن پروتز مناسب است.

همانطور که اشاره شد سه نوع محل برش برای کارگذاری پروتز وجود دارد. در هر فرد انتخاب مکان برش با توجه به پروتز های مختلف و آناتومی بدن متفاوت است ولی معمولا زیر سینه برش داده می شود. بعد از قرار گرفتن پروتز ، عموما جراح برش ایجاد شده را با بخیه زدن بافت سینه مسدود می‌کند.

نحوه کوچک کردن سینه

لزوما بزرگترین سینه ها ، زیباترین نیستند!  بزرگ بودن بیش از حد طبیعی سینه ها نیز آزاردهنده است. خانم ها بعد از زایمان و شیردهی دچار افتادگی سینه می شوند و این موضوع همواره آن ها را نگران می کند. زیرا سینه های بزرگ و افتاده منجر به کاهش اعتماد به نفس ، تعریق زباد در تابستان و مشکل در یافتن لباس مناسب می شود. در این مواقع جراحی کوچک کردن سینه مشکلات را برطرف می کند.

برش لنگری

جراحی کوچک کردن سینه ، جراحی زیبایی است و استاندارد ترین روش آن با برش لنگری که در تصویر بالا مشاهده می کنید ، انجام می شود. جراح یک برش در دور تا دور نوک سینه و سپس یک برش دیگر به صورت عمودی در زیر سینه ایجاد می‌کند. برش سوم را به صورت افقی در طول چین زیر سینه ایجاد می‌کند. سپس پوست ، چربی و بافت اضافی از ناحیه پایین سینه‌ها بر می دارد تا اندازه و وزن سینه ها به حالت طبیعی درآید. عمل جراحی کوچک کردن سینه تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و معمولا حدود 3 ساعت طول می کشد و بیمار بعد از جراحی دچار تورم و کبودی است که به مرور حل می شود.  مشاهده ادامه مطلب

بهترین جراح پروتز سینه در تهران

با توجه به حساسیتی که این جراحی به همراه دارد و جهت کاهش عوارض بعد از آن در انتخاب بهترین جراح متخصص می­بایست دقت کامل داشت. برشها برای جاگذاری پروتز ممکن از زیر سینه، نوک سینه و یا از قسمت زیر بغل صورت گیرد. تخصص جراح در انتخاب محل برش و جاگذاری پروتز در محل و نیز انجام بخیه چسبی از درجه اهمیت بسیار بالایی برای ایجاد نتیجه مطلوب برخوردار است. یک جراح خوب به شما مراقبت های بعد از جراحی را توضیح داده و از شما می خواهد تا معاینات بعد از جراحی را جدی بگیرید.

دکتر وقردوست ، فوق تخصص جراح پلاستیک با تجربه بالا در زمینه جراحی سینه از گزینه های بهترین جراح پروتز سینه هستند . ایشان با روش‌های روز دنیا  مشغول به فعالیت می‌باشند . دکتر رضا وقردوست عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشند . جهت مشاوره توسط دکتر می توانید با شماره های داخل سایت تماس بگیرید.

هزینه جراحی سینه

هزینه جراحی سینه توسط دکتر وقردوست بین هفت و نیم تا هشت میلیون تومان می باشد . همچنین هزینه تهیه پروتز با توجه نوع پروتز و ابعاد آن بین دو تا پنج میلیون می باشد که توسط مراجعه کننده تهیه می شود. دکتر وقردوست در مشاوره ی حضوری درباره نحوه تهیه پروتز و نوع آن به شما توضیحات لازم را خواهند داد.

هزینه کوچک کردن سینه و لیفت سینه توسط دکتر وقردوست نیز بین 12 تا 13 میلیون می باشد و قیمت دقیق آن بعد از معاینه حضوری مشخص می شود.

عوارض بعد از جراحی سینه

هر عمل جراحی حتی عمل های جراحی درمانی ، به دلیل تغییراتی که در سیستم بدن ایجاد می کند ، عوارض کوتاه مدت و بلند مدت دارد و این وظیفه جراح است که بیمار را از این عوارض مطلع سازد و بیمار با رعایت مراقبت های بعد از عمل می تواند این عوارض را کاهش دهد.

از عوارضی که بعد از هر عمل جراحی مشاهده می شود درد است. استفاده از دارو های ضد درد و شل کننده عضلات که پزشک بعد از جراحی تجویز می کند ، میزان این درد را کاهش میدهد. اگر احساس کردید درد غیر طبیعی می باشد حتما با جراح خود مشورت کنید.

بعد از جراحی وجود تورم و کبودی در اطراف محل برش طبیعی است و در بیماران مختلف میزان آن متفاوت است. به مرور این تورم ها کاهش می یابد و جای برش محو تر می شود. بروز عفونت نیز از عوارض عمده این جراحی است.

برخی معتقدن بعد از جراحی دچار سرطان سینه می شوند اما باید گفت که هیچ مدرکی که نشان دهد پروتزهای سینه باعث سرطان می شوند ، وجود ندارد. زنانی که پروتز سینه دارند باید همان برنامه ماموگرافی منظم که زنان دیگر دارند را داشته باشد.

در این ویدئو توضیحات دکتر وقردوست درباره پروتز سینه را می توانید مشاهده کنید :