کوچک کردن سینه در تهران

یکی از جراحی های زیبایی که هم در خانم ها و گاها هم در آقایان انجام می شود ، جراحی کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی است. برخی از افراد از کوچک بودن سینه های خود ناراضی هستند که جراحی پروتز سینه به آن ها کمک می کند. اما بزرگ بودن سینه می تواند مشکلات فراوان و ناخوشایندی را برای فرد به وجود آورد ، از جمله تنگی نفس ، ایجاد درد در گردن و شانه ها ، همچنین تعریق زیاد که منجر به عفونت های پوستی و خارش می شود.

افتادگی سینه نیز یکی از مشکلات ایجاد شده در افرادی است که دارای سینه های بزرگ هستند که جراحی کوچک کردن سینه در کنار لیفت سینه به کمک رفع این مشکل آمده اند . باید توجه داشت کهاین جراحی باید توسط فوق تخصص پلاستیک انجام شود.

بزرگ بودن سینه ، در انتخاب لباس هم برای خانم ها و هم برای آقایان محدودیت ایجاد می کند و حس اعتماد به نفس آن ها را کاهش می دهد. هدف از جراحی کوچک کردن سینه در بانوان ، رسیدن به سینه های خوش فرم و متناسب با بدن و در آقایان کم کردن حجم سینه تا کافی و متعادل است.

علت بزرگ بودن سینه

بزرگ بودن سینه ها گاها ارثی است و در دختر خانم ها با سن کمتر نیز مشاهده می شود ولی یکی از دلایل آن شیردهی است و مشاهده می شود که فردی که در دوره نوجوانی از سینه های کوچک خود ناراضی بوده است بعد از ازدواج و بارداری و شیردهی با افزایش بیش از حد اندازه آن ها رو به رو شده است. پس از یائسگی نیز ، بیشتر بافت غددی سینه با بافت چربی جایگزین می‌شود.

معمولاً علت بزرگ شدن غدد پستان در مردان قابل تشخیص است و در اکثر موارد به دلیل مصرف بعضی داروها و یا بیماری کبدی بروز می‌کند. تغییرات هورمونی ناشی از افزایش سن و پرخوری و چاقی هم باعث انباشته شدن چربی در سینه مردان می شود.

روش های کوچک کردن سینه

برخی ماساژ را بهترین و کم خطرترین روش جهت کوجک کردن سینه می دانند و به اطرافیان توصیه می کنند از روغن های خاص برای ماساژ استفاده کنند . اما باید توجه داشت حتی اگر ماساژ تاثیر گذار باشد ، نتیجه آن بسیار کم است و حتی قابل مشاهده نباشد.

انجام برخی از حرکات ورزشی نیز تاثیر گذار است اما نکته بسیار مهم این است که ماساژ و ورزش تنها باعث سفت شدن عضلات سینه و در نهایت فرم زیبا در سینه می شود و هیچ تاثیری در سایز سینه ندارد و فقط با جراحی به می توان در سایز آن تغییر ایجاد کرد به خصوص در افرادی که سینه بزرگ وضعیت ناخوشایندی برای آن ها ایجاد کرده است.

بهترین و سربع ترین روش جهت کوچک کردن سینه جراحی سینه با لیپوساکشن یا لیپوماتیک و یا ماموپلاستی سینه است. که افرادی که دارای سینه های بزرگ هستند و مشکلات قلبی عروقی و دیابت نداشته باشند می توان این جراحی ها را انجام دهند.

نحوه جراحی کوچک کردن سینه

یکی از روش ها لیپوساکشن سینه است که ابتدا از مراجعه کننده خواسته می شود  ماموگرافی انجام دهد تا پزشک از عدم وجود توده در سینه مطمئن شود. سپس با توجه به حجم سینه ، مناطقی که چربی های اضافه آن باید حذف شود مشخص می گردد و پس از تزریق بی حسی ، با استفاده از لوله های کوچکی که قطر آنها از ۵ تا ۷ میلی‌متر است ، جراح شروع به تخلیه چربی ها به روش لیپوساکشن می نماید.

جراحی کوچک کردن سینه

یکی دیگر از روش ها ماموپلاستی است که در آن علاوه بر چربی های اضافه سینه ، پوست  و بافت اضافه نیز برداشته می شود و محل نوک سینه نیز تغییر می کند و در واقع سینه به بالا لیفت داده می شود. خطی که روی آن بخیه زده می شود، دورتا دور هاله نوک سینه و در مکان جدید آن می باشد. این خط به طور عمودی به طرف پائین تا زیر سینه ادامه پیدا می کند.

آیا رد بخیه روی پوست باقی می ماند ؟

سوالی که همیشه ذهن افرادی که زیر تیغ جراحی می روند را درگیر می کند در ارتباط با رد بخیه است . در برخی افراد متاسفانه محل خط بخیه روی پوست باقی مانده و ناراحت کننده است . اما در جراحی کوچک کردن سینه باید توجه کنید که خط بخیه در ناحیه زیر سینه قرار دارد و در زیر لباس قرار می گیرد.

البته باید به این نکته توجه کرد که نوع پوست در محو شدن رد بخیه تاثیر گذار است و به مرور زمان محل آن کمرنگ تر می شود . هدف از جراحی فرم دهی متناسب سینه با بدن است و برای فردی که برای رفع مشکلات بزرگ بودن سینه اقدام به جراحی کرده است ، شاید وجود خط محو بخیه چندان اهمیتی نداشته باشد . اما بهتر است در مورد این موضوع حتما با جراح خود مشورت کنید. حتما برای انجام این جراحی به بهترین جراح پلاستیک مراجعه کنید

مراقبت های قبل و بعد از جراحی کوچک کردن سینه

عمل کوچک کردن سینه عمل سنگین و بزرگی است و باید حتما مراقبت های که پزشک توصیه می کند را انجام دهید. طول مدت زمان عمل بسته به حجم سینه ها بین 2 تا 4 ساعت است و این عمل تحت بیهوشی عمومی انجام می شود.

  • سینه‌های شما بعد از عمل با پانسمان و سینه‌بندهای مخصوص جراحی بسته می‌شوند که مراقبت از آن ها ضروری است.
  • داروهایی مانند ایبو پروفن و آسپرین قبل از جراحی استفاده نشود
  • افرادی که سیگاری هستند حتما دو هفته قبل و بعد ازعمل از کشیدن سیگار خودداری کنید
  • دو هفته بعد از عمل به برای کشیدن بخیه ها مراجعه کنید
  • به بیمار توصیه می شود به پهلو نخوابد

عوارض جراحی ماموپلاستی

مانند هر جراحی دیگر ، فرد تا مدتی احساس درد و کبودی دارد که طبیعی است و استفاده از مسکن ها و داروهایی که پزشک تجویز کرده است می تواند به کاهش آن کمک کند.

بعد از عمل ممکن است لوله های جهت تخلیه خون آبه در سینه کارگذاشته شود که خونریزی از آن ها تا حدی طبیعی است . اما اگر احساس کردید خونریزی و درد غیر طبیعی دارید حتما با پزشک خود درمیان بگذارید.

یکی دیگر از عوارض نادر این جراحی عفونت است که برای جلوگیری از آن به بیمار آنتی بیوتیک داده می شود. همچنین بعد از جراحی ممکن است ناحیه اطراف محل جراحی سفت شود که طبیعی است و به دلیل جوش خوردن زخم هاست. انجام ماساژهایی که توسط جراح به شما آموزش داده می شود ، به رفع آن کمک می کند.