لیفت سینه در تهران

لیفت سینه یا ماستوپکسی از دیگر جراحی های زیبایی سینه است که گاها برای درمان نیز استفاده می شود . معمولا این جراحی همراه با کوچک کردن سینه انجام می شود و مزایای بسیاری دارد. سینه های بزرگ خانم ها و البته در آقایان هم معضلات زیادی را ایجاد می کند . در خانم ها اگر سایز پستان بیش از حد بزرگ باشد منجر به افتادگی سینه می شود که همراه با درد در شانه ها و تعریق زیاد ، عفونت ها را نیز به دنبال دارد.

امروزه جراحی های زیبایی به کمک حل این مشکلات آمده اند به طوری که افراد زیادی برای انجام آن اقدام می کنند. البته در کنار عوارض احتمالی که هر جراحی می تواند به دنبال داشته باشد و لیفت سینه نیز از آن مستثنا نیست ، توصیه می شود این جراحی نزد فوق تخصص پلاستیک ماهر انجام شود.

بنابراین قبل از اینکه تصمیم به انجام جراحی لیفت سینه بگیرید ، حتما درباره نحوه انجام جراحی ، مزایا و عوارض آن و مراقبت های قبل و بعد از جراحی مطالعه کنید و بررسی کنید که آیا شما مورد مناسبی برای این جراحی هستید یا خیر . در این مقاله قصد داریم اطلاعات جامع درباره این جراحی در اختیار شما قرار دهیم.

علت افتادگی سینه

با افزایش سن تغییرات زیادی در بدن رخ می دهد. همانند صورت که پوست افتاده می شود و جوانی و شادابی فرد به مرور کمتر می شود ، سینه های فرد نیز دچار افتادگی می شود که این افتادگی در افرادی که سینه های کوچک دارند شاید خیلی محسوس نباشد اما در افرادی که سینه های بزرگی دارند این افتادگی ناخوشایند است.

یکی دیگر از علت ها رایج افتادگی سینه ها بارداری و شیردهی است که تقریبا همه خانم ها در زندگی آن را تجربه می کنند. اگر قصد باردار شدن دارید، بهتر است عمل لیفت سینه‌های خود را به تعویق بیندازید. افرادی که رژیم های غذایی و ورزشی را نیز دارند به دنبال کاهش وزن شدید نیز دچار این افتادگی می شوند. تغییرات هورمونی و ژنتیک ها از دیگر عوامل هستند.

جراحی لیفت سینه

همانطور که جراحی زیبایی صورت به برگشتن طراوت و جوانی به چهره فرد کمک می کند ، جراحی لیفت سینه نیز ، مشکل افتادگی سینه را حل می کند. تکنیک های مختلفی برای عمل لیفت سینه وجود دارد که با توجه به میزان افتادگی و پوست مراجعه کننده انتخاب می شود. روش های زیر از رایج ترین روش ها هستند که تفاوت آن ها در نحوه خط برش است که شامل برش در اطراف هاله قهوه ای رنگ دور سینه و برش از نوک سینه تا چین های زیر سینه و همچنین  برش به صورت افقی در امتداد چین سینه است :

  • لیفتینگ هلالی
  • لیفتینگ گرد
  • لیفتینگ لنگری

عمل لیفت سینهبا توجه به روش مناسب برای شما ، برشی در اطراف محلی که قرار است پوست و چربی اضافی سینه برداشته شود ، زده می شود و در این برش محل جدید نوک سینه و هاله آن نیز تعریف می شود. هنگامی که پوست اضافی سینه حذف شد، نوک سینه و هاله‌ی سینه به موقعیت بالاتری منتقل می‌شود.

لیفت سینه می تواند هم بافت سینه را تغییر می دهد و هم سینه ها را سفت می کند در نتیجه، جراحی می تواند عدم تقارن موجود در سینه ها را اصلاح کند به حالت طبیعی برساند . این جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود تا دو هفته قبل از عمل نباید از داروهایی مانند آسپرین استفاده کرد و همچنین مصرف سیگار تا دو ماه قبل از جراحی ممنوع است.

رد بخیه در جراحی لیفت سینه

جای زخم در جراحی لیفت سینه اجتناب ناپذیر است، اما بسته به روش جراحی مورد استفاده توسط جراح، معمولا می توان به خوبی آن را پنهان کرد. ممکن است یک جای زخم شبیه هلال ماه  در بالای هاله سینه باقی بماند، یک زخم در اطراف هاله سینه یا یک زخم عمودی که از گوشه هاله تا چین سینه کشیده می شود.

به مرور زمان این جای زخم ها محو شده و بسیار کمرنگ می شوند و در زیر لباس مشخص نیست.

آیا شما به این جراحی نیاز دارید ؟

یک آزمایش بسیار ساده برای فهمیدن این موضوع وجود دارد. کافیست شما یک عدد مداد را در زیر سینه خود قرار دهید . اگر مداد در جای خود ایستاد احتمالا شما نیاز به جراحی دارید اما تشخیص قطعی این موضوع فقط با پزشک متخصص است و بعد از معاینه مشخص می شود . اگر مداد از جای خود افتاد ، شما سینه های خوش فرمی دارید . مگر اینکه از کوچک بودن آن ها ناراضی باشید که آنگاه نیاز به عمل پروتز سینه خواهید داشت.

عمل لیفت سینه به افرادی که داری سینه های دراز هستند و می خواهند سینه های گرد داشته باشند مناسب است .همچنین افرادی که نوک سینه آن ها در پایین قرار دارد می توانند این جراحی را انجام دهند.

عوارض و مراقبتهای بعد از عمل لیفت سینه

بعد از اینکه از اتاق عمل خارج شوید سینه های شما با گاز و سینه بند طبی مخصوص پوشیده شده است و ممکن از سون هایی برای خروج ترشحات و خون آبه قرار داده شود . تورم و کبودی در تمامی جراحی ها دیده می شود و از عوارض موقتی است که به مرور برطرف می شود.

اختلال شیردهی و اختلال نوک سینه از دیگر عوارض نادر عمل لیفت سینه است. بعضی از زنان بعد از جراحی، بی حسی در اطراف محل برش خود را تجربه می کنند که در بیشتر موارد این پس از شش هفته کاهش می یابد. برای کاهش عوارض این جراحی حتما به فوق تخصص جراحی پلاستیک ماهر و با تجربه مراجعه کنید.

مراقبت های لازم بعد از عمل لیفت سینه شامل موارد زیر هستند :

  • جهت کشیدن بخیه ها دو هفته بعد از جراحی به پزشکتان مراجعه کنید.
  • محل برش تا یک هفته پس از جراحی پانسمان است.
  • تغذیه خود را با نوشیدن مایعات شروع کنید تا آب از دست رفته بدن جبران شود
  • برای کاهش درد در هفته اول دارو هایی که پزشکتان تجویز کرده است را مصرف کنید.
  • تا چند هفته بعد از عمل فعالیت های سنگین نداشته باشید.
  • تا شش هفته حتما از سینه بند مداوم استفاده کنید مگر در هنگام استحمام.
  • به توصیه های پزشک خود توجه کنید ودر روز های مشخص شده جهت معاینه مراجعه کنید.