بینی استخوانی

عمل بینی استخوانی حس اعتماد به نفس را در افرادی که بینی آنها حالت عقابی دارد و یا به اصطلاح قوز دارد قوی تر می کند . افرادی که دارای بینی استخوانی هستند معمولا علاوه بر مشکلاتی که در تنفس آنها ایجاد می شود و آزار دهنده است ، حس اعتماد به نفس کمی نسبت به چهره ی خود دارند . عمل بینی با هدف بهبود ظاهر بینی و رفع مشکلات تنفسی انجام می شود و در بینی های استخوانی اگر توسط جراح با مهارت بالا انجام شود نتیجه عالی را به دنبال دارد.

بینی استخوانی دارای ویژگی های زیر است :

  • استخوان و غضروف های محکم (به بینی های استخوانی ، بینی غضروفی هم گفته می شود)
  • دارای پوست نازک و پره های نازک
  • معمولا دارای قوز هستند
  • دارای فرم خم و زاویه دار
  • دارای برآمدگی در پل بینی

نحوه عمل بینی استخوانی

همانطور که اشاره شد معمولا بینی های استخوانی دارای قوز و انحراف هستند که بر طرف کردن این مشکلات ، چهره فرد را زیبا تر و تنفس را راحتتر می کند. عوامل مختلفی سبب ایجاد شدن قوز و انحراف می شوند ، عواملی مانند ژنتیک و وارد شدن ضربه به بینی می تواند در تشکیل بینی استخوانی تاثیر گذار باشند. برداشتن قوز راحت ترین قسمت یک عمل جراحی زیبا یی محسوب می شد و شکل دهی به نوک بینی مهم ترین و سخت ترین کار جراح به حساب می آید.

قدم اول برای عمل بینی استخوانی ، معاینه و بررسی بینی توسط جراح است . جراح سابقه مراجعه کننده و مجرای تنفسی ، سی تی اسکن و آزمایشات را مورد معاینه قرار می دهد. اگر به بینی ضربه وارد شده باشد پزشک با تصویربرداری از مجاری داخلی بینی تصمیم به انتخاب روش جراحی می گیرد.

دو روش جراحی باز و بسته وجود دارد که پزشک با توجه به تجربه خود و یافته های معاینات ، روش مناسب را برای مراجعه کننده توضیح می دهد. اختلاف عمده ظاهری این دو روش در برش روی ناحیه کولوملا است. کولوملا، ناحیه‌ای است که بین دو سوراخ بینی قرار می‌گیرد و آنها را از هم جدا می‌کند. در روش بسته چون کولوملا برش نمی‌خورد، قاعدتا اسکار وجود ندارد ولی در روش باز اسکار روی کولوملا، برای بیماران ناخوشایند می‌باشد.

پس از انجام تغییرات لازم روی بینی و اتمام جراحی ، مدت نقاهت معمولا هفت روز است که برای برخی از زیباجویان این مدت همراه با درد و کبودی اطراف بینی و چشم ها است . استفاده از داروهایی که پزشک تجویز کرده است از میزان این درد و کبودی ها می کاهد. بهبودی بعد از عمل بینی استخوانی در مقایسه با عمل بینی گوشتی سریع تر است.

مدت زمان عمل بینی استخوانی

مدت زمان عمل معمولا بین 2 تا 4 ساعت با توجه به مشکلات بینی متفاوت است. علت این تفاوت در این است جراحی در بین های استخوانی که داری انحراف بینی هستند ، زمان بر است . معمولا بیمار بعد از هوشیاری از بیمارستان مرخص می شود و فقط باید مواردی را که پزشک توصیه می کند ، رعایت کند. همچنین در زمان های مشخص جهت معاینه به پزشک مراجعه کند.

نتیجه عمل بینی استخوانی

یکی از عوامل مهم که در نتیجه عمل بینی تاثیرگذار است پوست بینی می باشد . پوست نازک و صاف تر باعث می شود بینی بعد از جراحی فرم بهتری بگیرد. نتایج عمل بینی استخوانی معمولا رضایت مراجعه کنندگان را به دنبال دارد. البته این موضوع مستلزم انتخاب جراح بینی خوب است.

بینی های غضروفی یا استخوانی بعد از عمل راحتر به بینی های فانتزی و طبیعی فرم می گیرند و به هیچ عنوان امکان بازگشت بینی به فرم قبل وجود ندارد. البته رعایت توصیه ها و مراقبت های بعد از عمل نیز در نتیجه جراحی تاثیرگذار است. در زیر نمونه عمل دکتر وقردوست را مشاهده می کنید .برای دیدن نمونه عمل های بیشتر به گالری جراحی مراجعه کنید.

عمل بینی استخوانی

برخی از زیباجویان در زمان جراحی بینی وسواس فکری دارند ، به همین دلیل انجام جراحی بینی به این اشخاص اصلا توصیه نمی شود ، زیرا این اشخاص به هیچ عنوان از نتیجه جراحی بینی خود راضی نمی شوند.

بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

برای انتخاب بهترین جراح بینی استخوانی به شما توصیه می شود حتما مهارت و تجربه جراح را در نظر بگیرید. نمونه جراحی های پزشک مورد نظر را دنبال کنید و سعی کنید حضوری با افرادی که توسط ایشان جراحی شده اند صحبت کنید. اگر تصمیم به جراحی دارید حتما نوع بینی خود و روش های جراحی را بشناسید و از مشکلات احتمالی که بعد از جراحی ممکن است برای شما به وجود آید اطلاع یابید.

در نهایت بعد از انتخاب جراح باید به ایشان اعتماد کنید و توصیه ها را رعایت کنید. دکتر وقردوست با سابقه طولانی و بیش از هزاران عمل بینی ، گزینه مناسبی برای انتخاب هستند . نمونه کار های جراحی توسط ایشان را می توانید در گالری جراحی سایت دنبال کنید و همچنین برای مشاوره حضوری با شماره های داخل سایت تماس بگیرید.

همانطور که می دانید هزینه عمل بینی با توجه به تعداد ساعت جراحی و بیمارستان متفاوت است.  هزینه عمل بینی استخوانی با محاسبه هزینه های بیمارستان توسط دکتر وقردوست بین 7 تا 8 میلیون است که زیباجویان در هنگام مشاوره حضوری می توانند از میزان دقیق هزینه ها و محل جراحی آگاه شوند.

عوارض و مراقبت های بعد از عمل بینی استخوانی

در عمل های جراحی بخشی از ساختار بدن تغییر می کند ، بنابراین وجود عوارض و مشکلات موقتی امری طبیعی است. اصلی ترین عوارض بعد از جراحی بینی ، درد و کبودی در اطراف بینی است که معمولا استفاده از دارو ها و کمپرس سرد به کاهش آن کمک می کند.

کاهش حس بویایی نیز تا مدتی بعد از عمل طبیعی است اما پزشک خود را از این موضوع با خبر سازید . بعد از جراحی بینی از رفتن به مکان های شلوغ که امکان برخورد ضربه با بینی وجود دارد پرهیز کنید . همچنین از خنده و گریه شدید خودداری کنید و داروهایی که باعث رقیق شدن خون می‌شود، مصرف نکنید.

نحوه درست چسب زدن پس از جراحی بینی یکی از نکات مهمی است که باید با دقت و مطابق با آموزش ها انجام شود. در صورت گرفتگی بینی از قطره های ضد احتقان حد اکثر تا سه روز استفاده شود. بعد از از انجام کارهای سنگین و نیمه سنگین و فعالیته ایی که باعث بالارفتن فشار خون می شود جدا خودداری کنید.