جراحی بینی فانتزی

یکی از پر طرفدار ترین نوع بینی ها در ایران ، بینی فانتزی می باشد به همین دلیل بسیاری از مراجعه کنندگان خواستار انجام عمل بینی فانتزی هستند . این نوع از بینی چالش های بسیاری در بیمار برای انتخاب جراح خوب جهت جراحی بینی فانتزی ایجاد کرده است.

بینی عضو برجسته صورت است و متناسب بودن آن با دیگر اعضای صورت باعث ایجاد چهره زیبا و دلنشین می شود. اما این تناسب باید مطابق با استاندارد های پزشکی باشد تا مشکلات تنفسی را برای فرد ایجاد نکند. با جراحی بینی می توان به این تناسب دست پیدا کرد. عمل بینی در بسیاری از کشور ها به خصوص در ایران طرفداران زیادی دارد .

برخی از افراد علاقه دارند بعد از جراحی فرم بینی طبیعی داشته باشند اما برخی دیگر جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی را می پسندند. درست است که انتخاب فرم بینی سلیقه ایست اما نوع بینی شما در نتیجه بینی بسیار تاثیر گذار است . برای مثال نمی توان از نتیجه عمل بینی گوشتی توقع بینی فانتزی و کوچک داشت. ناگفته نماند انتخاب بهترین جراح بینی نیز در نتیجه عمل بینی فانتزی موثر است.

تفاوت عمل بینی فانتزی و طبیعی

با گسترش رسانه ها در جهان ، اطلاعات درباره جراحی ها نیز به اشتراک گذاشته شد و این منجر به ایجاد استاندارد های جهانی برای زیبایی شد. این استاندارد ها که در جراحی بینی نیز مورد استفاده قرار می گیرد به صورت یک محدوده تعریف شده اند و عدد دقیق و مشخصی نیستند.

در جراحی زیبایی بینی زاویه بین لب تا نوک بینی بین 90 تا 105 درجه است و علت تفاوت عمل بینی فانتزی و طبیعی اندازه همین زاویه است. البته این محدوده در بانوان از 95 درجه شروع می شود. با این اوصاف بینی های با زاویه 90 درجه طبیعی و با بیشتر شدن زاویه و یا در واقع بالا بردن بیشتر نوک بینی ، فرم بینی فانتزی تر می شود.

نحوه جراحی بینی فانتزی

ابتدا توسط پزشک معاینه می شوید و در صورت داشتن شرایط جراحی ، اقدام می کنید. معمولا کسانی که بینی های استخوانی دارند حجم بیشتری از بینی استخوان بوده و راحت تر به حالت فانتزی تغییر پیدا می کند.

بعد از بیهوشی جراح با استفاده از روش باز یا بسته اقدام به ایجاد شکاف برای دسترسی به غضروف ها و استخوان بینی می کند. سپس تغییراتی که جهت عمل بینی فانتزی لازم است مانند بالا بردن نوک بینی و هموار کردن پل بینی و کوچک کردن سوراخ  های بینی روی بیمار انجام می شود.

پیوند غضروف به سر بینی می‌تواند برای تغییر سر بینی به مدل بینی عروسکی (بینی سربالا) استفاده شود. ژل پر کننده یا چربی پیوندی نیز می‌تواند برای هموار کردن، پوشاندن و پنهان کردن نقص‌ها یا معایب، یا اضافه کردن حجم به نواحی موردنظر بینی تزریق شود.

بینی فانتزی مناسب چه صورت هایی است ؟

این فرم بینی برای افرادی که دارای صورت پهن و بزرگ هستند اصلا مناسب نیست . حتما باید بین اندازه بینی و دیگر اجزای صورت تناسب ایجاد شود . جراحی بینی فانتزی نوعی از عمل است که در آن بینی کوچک و سربالا و دارای کمی قوس است. در بینی های گوشتی امکان اینکه بتوان بینی را بیش از اندازه کوچک کرد و نوک بینی را بالا برد وجود ندارد. پوست بینی های گوشتی ضخیم است و امکان تغییرات لازم در عمل بینی فانتزی در آن وجود ندارد. و این نکته را حتما جراحی بینی به مراجعه کننده یادآوری می کند.

بنابراین امکان انجام این عمل برای هر شخصی وجود ندارد و باید تصمیم عاقلانه در این زمینه گرفت و حتما با جراح پلاستیک مشورت کرد. جراحی باید به شکلی انجام گیرد که پس از عمل دچار مشکلات و اختلالات خاص نشوید. علاوه بر زیبایی به سلامتی خود نیز توجه کنید و در صورت عدم تایید پزشک جراح خود اقدام به انجام این عمل نکنید.

بهترین جراح بینی فانتزی در تهران

انتخاب بهترین جراح بینی فانتزی از چالش های بزرگی است که علاقه مندان به این نوع فرم بینی دارند . بسیاری از پزشکان این فرم بینی را به دلیل اینکه ممکن است بعد از جراحی مشکلات تنفسی و اختلالات بویایی ایجاد کند توصیه نمی کنند و حتی اقدام به انجام جراحی نمی کنند.

اما یک جراح بینی خوب ابتدا به بررسی ساختمان بینی مراجعه کننده می پردازد و در صورت این اینکه شرایط بیمار با این نوع جراحی سازگار بود ، توصیه به انجام عمل می کند. در این زمینه مهارت و تجربه پزشک جراح بسیار حائز اهمیت است. از طرفی معقولانه است که اگر این جراحی منجر به آسیب به سلامتی می شود ، از انجام آن خودداری شود.

مهم ترین اقدام قبل از جراحی بینی انتخاب جراح بینی با تجربه می باشد که در نتیجه مطلوب نقش بسزایی دارد. دقت پزشک در حین عمل در نتیجه عمل بسیار تاثیر گذار است بنابراین حتما به دنبال پزشک حاذق و با تجربه باشید. شما می توانید در موتور های جستجو بهترین جراح بینی فانتزی را بیابید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی فانتزی

  • مصرف داروهایی که جراح بعداز عمل تجویز کرده است . اکثر این داروها برای کنترل درد و کاهش درد و تورم و جلوگیری از عفونت هستند.
  • رعایت رژیم صحیح غذایی مطابق با توصیه پزشک ابتدا مایعات باید مصرف شود و از مصرف غذا های سفت خودداری شود.
  • قرار دادن دو بالشت در زیر سر در مواقع استراحت ضروری است
  • پرهیز از فین کردن به دلیل احتمال خونریزی
  • اجتناب از مصرف الکل و استعمال دخانیات حداقل به مدت 2 هفته بعد از جراحی
  • برای کمتر شدن کبودی از کمپرس یخ استفاد کنید